KBC logo
arrow
contacts icon contacts icon

Contact us

online clients widget icon online clients widget icon

Digital Portal

piece price piece price

Unit Value

calculator widget icon calculator widget icon

Pension Calculator

Перфектно равновесие

26 март 2015

 Да вземем например човек, който спестява, но често се оказва „на нула“ в деня, преди да вземе заплата, въпреки че има „здравословния” навик да отделя пари в спестовната си сметка на заплата (привичка известна, като „плати първо на себе си”). Излизането от равновесие може да е свързано с нереалистична цел, която сме си поставили относно размера на спестяванията, които да правим. 
В този случай спестяванията ни могат да пострадат от такси или санкции, ако теглим от тези средства, за да покрием месечния си недостиг. 


Спестовници и прахосници


Тези от нас, които са склонни да спестяват повече, също трябва да имат предвид стъпките в бюджетирането, които помагат и на онези, които харчат твърде много. 
Първата от тези стъпки е да погледнем всички видове доходи. Втората е свързана с това да добавим постоянните и променливите разходи. След това е важно да се запитаме дали сме доволни от тези разходи, като например искаме ли по-нисък месечен наем или нужно ли е семейството ни да притежава две коли, и съответно да добавим приходите за това.


Размерът на ежемесечните спестявания също е от значение за бюджета. Да спестяваме достатъчно, за да постигнем целите си, е от ключово значение, но твърде нереалистичните очаквания могат и да ни създадат проблеми с паричните ресурси.
Back to all news