Доброволци на NN влизат в клас
20 февруари 2019
Проектът „Практични финанси” на Джуниър Ачийвмънт България вече навлезе във втората си фаза.
Като ключов партньор на Джуниър Ачийвмънт, NN България ще работи с общо 14 класа в градовете В.Търново, Габрово, Бургас, Русе, Благоевград, Пазарджик, Сливен и Варна. Доброволците на NN: Йорданка Илиева, Сесгин Шефкетов, Йорданка Иванова, Ирена Стратиева, Йорданка Борисова, Иван Тричков, Даниел Телалев и Евгени Генчев, предстои да влязат в клас през втория учебен срок на настоящата година. Те ще преподават темите по животозастраховане и пенсионно осигуряване от учебника „Практични финанси”, като използват разнообразни и интересни подходи - презентации, дискусии, онлайн активности, изнесени уроци, конкурси и др. Доброволците на NN ще водят часове в Старопрестолна професионална гимназия по икономика, Велико Търново, в ПМГ "Акад. Иван Гюзелев", Габрово, в ПГТ "П. Семов", Габрово, в СУ "Епископ Константин Преславски", в Бургас, в СУПНЕ "Фридрих Шилер", Русе, в ЕГ "Акад. Людмил Стоянов", Благоевград, в ПМГ "Константин Величков", Пазарджик, в ППМГ "Добри Чинтулов", Сливен и в IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри", Варна.
За „Практични финанси“
Програмата „Практични финанси“ е създадена по проект, иницииран и осъществен от Джуниър Ачийвмънт България и целия финансов сектор в страната с партньорството на Министерството на образованието и науката, Комисията за финансов надзор и Националната агенция за приходите, както и с финансовата подкрепа на NN България, БНП „Париба“ и финансова група „Карол“.
Участието в инициативата дава възможност на учениците за формиране на знания за съвременна финансова култура и създаване на умения за практическото им прилагане в ежедневието с цел успешно реализиране в съвременния глобализиран свят. Учебната програма съчетава традиционни методи на обучение и обучение с дигитални технологии, както и участие на доброволци от бизнеса, които помагат на учениците да усвояват финансовите понятия, като им задават практически казуси и съвети. Темите обхващат стратегии за управление на парите, заетост и доходи, бюджетиране, спестяване, кредити и дълг, защита на потребителите, застраховане, разумно потребление, управление на риска и инвестиране.
Back to all news