Купуването на дрехи извън сезона ви позволява да отделите достатъчно средства за обновяване на гардероба. Това е от полза за организираните хора (тези, които могат да спестяват и да планират покупките си), за търпеливите (тези, които не държат да облекат новите си дрехи веднага, след като ги купят) и за хората с вкус, които биха носили роклята си от миналия сезон в продължение на години.
Съществува вариант да няма голям избор от размери и стилове
Според блога Budgets are Sexy, който публикува списък на тема „Най-доброто време за покупки“, пролетта е най-подходящият сезон за купуване на телевизори, боти и зимни дрехи, докато зимата – за климатици, газови скари и куфари. По време на извън сезонните разпродажби можете да закупите повече продукти, отколкото предполагате. Според eZonomics, към този списък може да добавим и ваканциите, които биха били доста изгодни, стига да ги планирате извън най-популярните дати.
Наистина ли имам нужда от още един чифт черни панталони?
Колкото и примамливо да звучи идеята да си купите още един чифт черни панталони, нова тениска или лъскави обувки, не се оставяйте на изкушението и не харчете повече от предвиденото. Изводът е следният: ако не се нуждаете от това, значи офертата не е изгодна.
Състезанията при пазаруването на дребно имат много правила
Според блога Mind Your Decisions, търговците на дребно са наясно с факта, че потребителите имат тенденцията да пазаруват извън сезона. Един от постовете в блога обсъжда борбата за надмощие между „търсачите на изгодни оферти“ и „империята за облекла“. В него се твърди, че някои магазини са по-внимателни при разпределянето на стоката си, така че в края на сезона да няма много останали артикули.
„Проблемът с дрехите включва произволното пазаруване, възможността да пропуснеш добрите оферти и ограничения избор. Тези понятия са свързани с личните решения относно финансите.“